Підсумки першого раунду Світового Гран- прі

У Челтнемі у вівторок, 4 лютого, відбулось декілька поєдинків 1/16 фіналу Світового Гран-прі, турніру, в якому беруть участь 32 кращих снукеріста за підсумками річного рейтингу.

Джо Перрі відразу ж захопив ініціативу в матчі з Алістером Картером і повів в рахунку 3:0, записавши в свій актив сенчурі. У четвертій партії оформив півсотенну серію, але програв. Алі скоротив рахунок до мінімуму – 3:2, однак – перемога Перрі з рахунком 4:2.

Грем Дотт легко впорався з дебютантом Гран-прі, Куртом Мафліном. Суперники оформили по 2 півсотенних брейка, але перемога залишилася за шотландцем – 4:1.

А ось другий дебютант турніру, Скотт Дональдсон, здивував. Схоже, він стає злим генієм для Діна Цзюньхуея (№4 посіву). Жереб зводить цих гравців на третьому турнірі поспіль. На European Masters китаєць поступився з рахунком 2:5, на German Masters – 4:5. А тепер і зовсім зазнав розгромної поразки. Він повів у першому фреймі, але Скотт за допомогою снукерів відіграв кілька очок, чим змусив Діна помітно нервувати. І взяв партію! Цзюнхуей почав помилятися в найпростіший ударах, і шотландець виграв і другу партію. А в третій вирвав перемогу на додатковому чорному – 3:0, і доля матчу була вирішена. У наступній партії Дональдсон набрав 81 очко за підхід – 4:0 на його користь.

Ніл Робертсон виграв 14-й з останніх 15-ти поєдинків на рейтингових турнірах (він поступився тільки Трампу в фіналі German Masters 2 лютого). Хоча перемога над Майклом Холтом далася австралійцю нелегко! Холта не збентежила серія Ніла в 78 очок в першому ж фреймі: на це він відповів брейками в 79 і 122 очки і повів 2:1. Робертсон продемонстрував серійність: два брейка «+60» дозволили йому вкотре вийти вперед. І знову Майкл зрівняв рахунок, і знову – з півсотенною серією. Однак вирішальна партія залишилася все-таки за Нілом, причому, як і всі попередні в цій зустрічі, виграна вона була за допомогою великої серії (79 очок) – 4:3 на користь Робертсона