18-й титул у житті Ніла Робертсона

У Челтнемі завершився черговий рейтинговий турнір. Ніл Робертсон в фіналі здолав Грема Дотта. Австралієць зіграв в третьому фіналі поспіль і завоював 18-й титул у кар’єрі, вийшовши за цим показником на чисте 6-е місце в історії снукера. Частіше рейтингові турніри вигравали тільки Ронні О’Салліван і Стівен Хендрі (по 36 разів), Джон Хіггінс (30), Стів Девіс (28) і Марк Вільямс (22). На рахунку Марка Селбі залишається 17 титулів.

Ніл Робертсон почав фінал з півсотенної серії, у другій партії також набрав 63 очки за підхід, але впустив биток. Дотт не упустив свого шансу – взяв цей фрейм, а потім і наступний. На що австралієць відповів сенчурі, п’ятим на турнірі. Тож на першу перерву суперники пішли за рівного рахунку – 2:2. А ось після паузи Робертсон всерйоз взявся за справу. Він виграв три партії поспіль, оформивши ще одну сотенну серію. Вів у рахунку і в 8-му фреймі, але помилився на останньому червоному. Це дозволило Грему трохи скоротити відставання – 5:3 на користь Робертсона після першої сесії.

Друга, здавалося, триватиме недовго. Ніл продовжив штампувати сотенні серії. У підсумку він зробив 5 сенчурі за матч, що стало повторенням його особистого рекорду. У 12-му фреймі австралієць набрав 142 очки за підхід і став автором найбільшого брейка на турнірі, що забезпечило йому бонус у розмірі 5 тис. фунтів. В результаті Ніл повів в рахунку 9:5 і опинився за крок від перемоги. Однак Дотт проявив справжній характер і скоротив відставання до мінімуму – 9:8. При цьому в 17-й партії Гремму потрібні були 2 снукера, він знайшов їх і, не зважаючи на півсотенну серію Ніла, виграв фрейм – 77:73. Проте наступна партія залишилася за Робертсоном – 10:8. На рахунку Ніла по 5 сотенних і півусотенних серій, Дотта – 3 півсотенних.